Úvod > Družina a kroužky > Družina aktuality > Rozmanitý březen 2024

Rozmanitý březen 2024

Naše škola využila již druhým rokem nabídku JIHLAVSKÉ ZOOLOGICKÉ ZAHRADY v poznávání světa zvířat ve formě KVÍZOOVÁNÍ. Již v prvním ročníku se největší znalci a milovníci přírody zúčastnili soutěže přímo v ZOO Jihlava, kde ve veliké konkurenci mnoha škol získali úžasné 2. a 3. místo. Letos naše škola povýšila tuto akci o velkolepý projekt, do kterého se aktivně zapojili dětští aktéři, vychovatelky školní družiny a učitelé prvního stupně. Všichni společně vytvořili zoologickou zahradu na chodbách školy. Vyskytují se zde živočišné druhy jako jsou: ryby, paryby, brouci, motýli, včely, mravenci, pavouci, ptáci, obojživelníci, plazi, primáti, ploutvonožci, sudokopytníci, lichokopytníci a šelmy. Výstava je obohacena o zábavné úkoly pro široké věkové spektrum dětí, počínaje mateřskými školami. ZOO Jihlava naší škole zapůjčila různé materiály na rozšíření poznávání světa zvířat. I letos se náš tým zúčastní 16. dubna KVÍZOOVÁNÍ v Jihlavě. Držíme palce!

Dne 13. března navštívila naši školu spisovatelka Klára Smolíková. Pod názvem Mluvíme v bublinách, tvoříme komiks, nabídla našim nejmladším dětem méně tradiční literární vyjádření. Děti se s chutí aktivně pustily do vlastní tvorby. Učily se propojovat výtvarnou a literární formu příběhů. Hrály si s textem a svou fantazií. Tento přístup k literatuře se přímo nabízí pro široké spektrum čtenářů, ale i těm, kteří zrovna nepropadli velké čtenářské vášni.

Dne 21. března pořádal KLUB SENIORŮ v NÁRODNÍM DOMĚ pro své členy taneční zábavu. Na slavnostní předtančení byla pozvána děvčata naší školy z TANEČNÍHO STUDIA BENE, pod vedením Martiny Slatinské, aby zahájila svým tancem slavnost, která se těší veliké oblibě nejen u seniorů, ale také tanečnic. Tato spolupráce má již několikaletou tradici a vždy probíhá v milé společenské symbióze obou generací. Zde se potvrzuje známá pravda, že děti a senioři k sobě mají emočně velice blízko.