IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Mikulášský víceboj
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Družina a kroužky > Družina aktuality > Činorodý duben 2023

Činorodý duben 2023Dne 4. 4. se uskutečnilo sportovní klání v PIŠKVORKÁCH. Účast borců a borkyň takřka ze všech oddělení školních družin byla hojná. Příznivci sportu, který prověří zdatnost šedé kůry mozkové, si přišli na své. Přistupovali ke hře velmi vážně, zodpovědně a se zájmem sledovali soupeřovu taktiku hry. Kromě odměn a diplomů si odnášeli kladné dojmy z poměřování sil. 

V rámci DNE ZEMĚ jsme týden od 17. 4. do 21. 4. zasvětili úklidu odpadků v okolí školy a krajiny kolem Lubí. Vyzbrojeni pracovními rukavicemi, pytlem na odpadky a dobrou náladou jsme vyrazili do terénu. O odpadky nebyla nouze. Pracovní nasazení bylo veliké a po očku jsme se vzájemně poměřovali, kdo našel více věcí, které do přírody nepatří. Na závěr zavládl dobrý pocit z prospěšně vykonané práce. Pomyslnou třešničkou na dortu byla sladká dobrůtka. 

V sobotu 22. dubna se ve školním sadu sešli ke každoroční společné brigádě rodiče dětí školní družiny. Děkujeme milým maminkám, které se postaraly o prostříhání keřů a vyhrabání staré trávy a šikovným tatínkům, kteří postavili další herní prvky pro děti. Společně odvedenou práci jsme oslavili opékáním špekáčků a Marshmallounů.

Dne 25. 4. se konal workshop s nevidomými. Děti měly možnost nahlédnout do života těchto lidí. Byly seznámeny se zajímavými pomůckami, jako je například BRAILLOVA SLEPECKÁ ABECEDA, různé aplikace na mobilním telefonu, přístroj na rozpoznávání barev, akustické majáky a hlavně s vodícím psem. Přesvědčily se, jak je pes velmi důležitý při orientaci v terénu a při jakékoliv pomoci člověku. Děti byly velmi vnímavé a empatické. Vše sledovaly s nejvyšším zájmem a již tak oblíbené zvíře ještě stouplo v jejich očích na ceně. 

Ve středu 27. dubna se děti ze školní družiny, které zvítězily ve školním kole zoologického kvíZOOvání, vydaly poměřit své síly s ostatními dětmi základních škol nejen z Vysočiny v kole základním. Soutěž se odehrávala v enviromentálním centru Zoo Jihlava PodpoVRCH, kde děti plnily zábavné úkoly, určovaly přírodniny, luštily křížovky a lámaly si hlavičky v naději, že společnými silami vybojují postup do finálového kola. Na výsledek o postupu zatím čekáme, ale krásné zážitky z výletu a hezky prožitého dne jsou pro nás dílčí výhrou.

Soutěžíme v piškvorkách.
Sbírání odpadků u Lubí a v okolí školy.
2.A
1.C
2.C
1.B
1.D
Jarní brigáda s pomocí maminek, tatínků a nejmenších dobrovolníků.
Zasloužená odměna.
Setkání s nevidomými lidmi může být velmi obohacující zážitek, který nám může pomoci lépe porozumět jejich způsobu života a vnímání světa kolem sebe. Děkujeme za tuto možnost organizaci Spolu s Vámi.
KvíZOOvání.
3.A