Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
Volejte řediteli - video konference pro rodiče budoucích prvňáčků s vedením školy
24 25
Informace k organizaci a průběhu zápisu na ZŠ Třebíč, Benešova 585
26
Informace k organizaci a průběhu zápisu na ZŠ Třebíč, Benešova 585
27
Informace k organizaci a průběhu zápisu na ZŠ Třebíč, Benešova 585
28
Informace k organizaci a průběhu zápisu na ZŠ Třebíč, Benešova 585
Drobečková navigace

ZS Benešova > Aktuálně > Spolupráce s jazykovou školou P.A.R.K Brno přinesla první výsledky

Spolupráce s jazykovou školou P.A.R.K Brno přinesla první výsledkyV loňském školním roce začala Základní škola Benešova jako první v Třebíči ve spolupráci s jazykovou školou P.A.R.K Brno připravovat děti na cambridgeské zkoušky YLE. Jedná se o mezinárodně uznávané standardizované zkoušky, které jsou rozděleny dle úrovně do třech kategorií: Starters, Movers a Flyers. Tyto zkoušky jsou určené pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a prověřují jazykovou úroveň dětí v oblastech mluvení, poslechu, psaní a čtení. Zkouška se skládá ze třech částí, tzv. papers, které jsou tvořeny hravou formou tak, aby děti jednotlivé plnění úkolů bavilo. Navíc děti nejsou hodnoceny známkou, ale za svoje vědomosti sbírají v každé části erby. Počet získaných erbů poskytuje pak dětem a rodičům zpětnou vazbu o tom, na jaké úrovni se dítě v dané části nachází a jaký udělalo pokrok.

 Možná by někoho mohla napadnout otázka, proč nechat své dítě testovat a k čemu je to vlastně dobré? Odpověď je jednoduchá. Děti, které před sebou mají jasný cíl a vědí, čeho chtějí dosáhnout, jsou motivované a učí se efektivněji. Dále děti získávají sebedůvěru a jistotu v používání cizího jazyka, což je pro ně velmi důležité. Jejich celoroční práce je objektivně zhodnocena a ony jsou hrdé na svůj úspěch. Na zkoušky YLE plynule navazuje 5 cambridgeských zkoušek určených pro studenty středních a vysokých škol, takže děti mohou stoupat po pomyslných schodech až do dospělosti.

Ve školním roce 2017/18 se na Základní škole Benešova přihlásilo ke zkoušce Starters 23 dětí. Všechny úspěšně certifikát zvládly a pokračují v přípravě na zkoušku 2. stupně YLE Movers.

20181019_095150[1].jpg