Mladý spisovatel

Úvod > Aktuálně > Masaryk a Třebíč v průběhu století

Masaryk a Třebíč v průběhu století

Masaryk a Třebíč v průběhu století

ZŠ Benešova Třebíč se celý rok účastnila dlouhodobé soutěže o prezidentu Masarykovi, jehož 170. výročí narození si právě připomeneme, která vyvrcholila slavnostním odpolednem na třebíčském zámku.

Třináct týmů, třináct naprosto rozdílných prací. To ostatně uvidíte sami od pondělí 2. března v Městské knihovně Třebíč, kde budou výsledky dlouhodobé soutěže o prezidentu Masarykovi, kterou loni vyhlásila senátorka Hana Žáková pro třebíčské základní školy a gymnázia, vystaveny. V neděli 29. února, byly v Kamenném sále třebíčského zámku práce vyhodnoceny a všem zúčastněným předány odměny.

Prezident Masaryk, jehož po celý více než půlrok ztvárňoval Jaroslav Bašta z Muzea Vysočiny Třebíč, se jako by ztratil v čase, dostal se do naší doby, a tak požádal dnešní mládež, aby ho s touto dobou seznámila a srovnala ji s tou jeho. Jiné zadání vlastně nebylo, každopádně většina prací v sobě nesla myšlenku spojit Masaryka či dobu „jeho“ první republiky s Třebíčí.

Všichni zúčastnění dostali dárkové tašky s logem Senátu ČR, které jim věnovala senátorka Žáková. V nich kromě nějaké té sladkosti a dárků ze Senátu najdou také „plavenky“ na loď Horácko brázdící vody Dalešické přehrady. A v květnu dostanou ještě něco – zájezd do Prahy, kde navštíví sídlo Senátu.

Celý březen budou práce žáků včetně našich ze ZŠ Benešova Třebíč vystaveny v Městské knihovně v Třebíči.

Pavel Mikoláš, organizace na ZŠ Benešova