Otevřená škola
Zápis na školní rok 2024/2025
Velikonoční dílničky 2024

Úvod > Aktuálně > Informace pro rodiče - onemocnění dětí

Informace pro rodiče - onemocnění dětí

Vážení rodiče,

dovolujeme si reagovat na množící se dotazy ohledně nemoci dětí, jejich docházku do školy v případě lehkého nachlazení, omlouvání a návratu zpět po nemoci.

Škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňuje podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že je povinna zajistit „oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby“ (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví).

Chceme Vás ujistit, že škola tuto povinnost zcela splňuje. Poměrně často se nyní stává, že dítě již odchází do školy se zdravotními obtížemi, které se během dopoledne stupňují. V takovém případě je žák odveden do určené místnosti, kde čeká za dozoru dospělé osoby. Škola neprodleně kontaktuje zákonného zástupce s žádostí o vyzvednutí. Z tohoto důvodu apelujeme na rodiče, ať v těchto případech zváží docházku do školy. V opačném případě je jeden zaměstnanec školy neustále vytížen řešením těchto problémů. Vaše správné rozhodnutí ušetří čas i Vám při nečekaném vyzvedávání dítěte během dopoledne ze školy.

Zároveň Vám sdělujeme, že škola sama aktivně nevyhledává děti s drobným nachlazením, které je běžné v podzimním čase. Věříme, že rodiče nejlépe znají své děti a dovedou odhadnout další průběh nemoci.

Co se týká omlouvání dětí po jakékoliv nemoci, stačí nám omluvenka od rodiče do elektronické žákovské knížky a zároveň dítě přinese při opětovném nástupu vytištěné a podepsané prohlášení, které najdete v příloze. Nepožadujeme potvrzení od lékaře. Vycházíme zde ze vzájemné důvěry. Děkujeme, že nám za pomoci těchto opatření pomáháte chránit zdraví dětí i zaměstnanců školy

Odkaz: čestné prohlášení po návratu z nemoci

Mgr. Jan Vaněk