Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 1 2 3 4
5
Stravování od 7.10.2020
6 7 8 9 10 11
12 13 14
Výuka od 14.10. 2020
15 16 17 18
19 20 21 22 23
Doplňující informace k ošetřovnému
24 25
Poslední možnost hlasovat pro rekonstrukci nádvoří před školou jen do 31. 10. 2020
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

ZS Benešova > Aktuálně > Informace pro rodiče - onemocnění dětí

Informace pro rodiče - onemocnění dětíVážení rodiče,

dovolujeme si reagovat na množící se dotazy ohledně nemoci dětí, jejich docházku do školy v případě lehkého nachlazení, omlouvání a návratu zpět po nemoci.

Škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňuje podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že je povinna zajistit „oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby“ (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví).  

Chceme Vás ujistit, že škola tuto povinnost zcela splňuje. Poměrně často se nyní stává, že dítě již odchází do školy se zdravotními obtížemi, které se během dopoledne stupňují. V takovém případě je žák odveden do určené místnosti, kde čeká za dozoru dospělé osoby. Škola neprodleně kontaktuje zákonného zástupce s žádostí o vyzvednutí. Z tohoto důvodu apelujeme na rodiče, ať v těchto případech zváží docházku do školy. V opačném případě je jeden zaměstnanec školy neustále vytížen řešením těchto problémů. Vaše správné rozhodnutí ušetří čas i Vám při nečekaném vyzvedávání dítěte během dopoledne ze školy.

 Zároveň Vám sdělujeme, že škola sama aktivně nevyhledává děti s drobným nachlazením, které je běžné v podzimním čase. Věříme, že rodiče nejlépe znají své děti a dovedou odhadnout další průběh nemoci.

Co se týká omlouvání dětí po jakékoliv nemoci, stačí nám omluvenka od rodiče do elektronické žákovské knížky a zároveň dítě přinese při opětovném nástupu vytištěné a podepsané prohlášení, které najdete v příloze. Nepožadujeme potvrzení od lékaře. Vycházíme zde ze vzájemné důvěry. Děkujeme, že nám za pomoci těchto opatření pomáháte chránit zdraví dětí i zaměstnanců školy

Odkaz: čestné prohlášení po návratu z nemoci

 

Mgr. Jan Vaněk
  ředitel školy