Registrace účtu do dm software pro žáky
Návod na registraci a práci s žákovskou knížkou pro rodiče
Informace pro rodiče a žáky
Třídní schůzky 1. - 9. ročník
Informace k aktuální situaci ve škole
Nové opatření k 10. 9. 2020
Nové opatření MZČR od 18. 9. 2020
Ředitelské volno nebude !!!

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > ZS Benešova > Stránky tříd > 4.B > AJ - 16. - 20. 3. 2020 L. Landová

AJ - 16. - 20. 3. 2020 L. Landová

AJ – 17. – 20. 3. 2020 (Zádání)

1)Učebnice (barevná) str. 36 , lekce 7: Napište do dokumentu Word
odpovědi na otázky
k textu o Velké noze (Big Foot) a o Lochneské příšeře (The Loch Ness
Monster).

2)Doplňková učebnice s liškou – Dokreslete si obrázky na str. 18 (Unit
7-1),
str. 19 (Unit 7-2), udělejte cvičení dole na str. 19

3)Doplňková učebnice s liškou – str. 20 – Unit 8-1

4)Modrý pracovní sešit (černobílý) – str. 38 – Unit 8 – Superstar
clothes – Vybarvěte obrázky ve cvičení 1 na str. 38. Doplňte slova z
nabídky ve cv. 2/str. 38

5)Přečtěte si v lišce – str. 21 nahoře – Jak píšeme, když věc někomu
patří (=přivlastňování)
Udělejte v modrém pracovním sešitě cv. 3 na str. 39

6)Modrý pracovní sešit (černobílý) – cv. 4 na str. 39

AJ – 17. – 20. 3. 2020 (Pokyny)

• Učebnice (barevná) str. 36 , lekce 7: Napište do dokumentu Word odpovědi na otázky
    k textu o Velké noze (Big Foot) a o Lochneské příšeře (The Loch Ness Monster
    ).
    Zde přikládám překlad obou textů a překlad otázek do ČJ. Pokud budete ode mne chtít zpětnou vazbu, pošlete mi soubor emailem a já vám text opravím.

Big Foot (Velká noha)

Velká noha má dlouhé paže a dlouhé nohy. Má malou hlavu a dlouhé chlupy. Má velké ruce
a HODNĚ velká chodidla.

The Loch Ness Monster (Lochneská příšera)

Lochneská příšera je hodně velká. Je zelená a má dlouhý krk. Má malá ústa a velice malé oči.

Otázky k textu:

Big Foot

1 Má Velká noha dlouhé nebo krátké paže?

2 Má dlouhé nebo krátké chlupy?

3 Má velkou nebo malou hlavu?

4 Má velké nebo malé ruce?

The Loch Ness Monster

5 Má Lochneská příšera dlouhý nebo krátký krk?

6 Má velké nebo malé oči?

7 Má velká nebo malá ústa?

8 Má zelené nebo červené tělo?

Zkuste na otázky odpovídat celou větou podle následujícího vzoru:

1 Big Foot has got long arms.

2 It has got …  . (Jméno Velká noha jsme nahradili osobním zájmenem It, abychom stále neopakovali Velká noha/Lochneská příšera.)

• Doplňková učebnice s liškoudokreslete si obrázky na 18 (Unit 7-1),
    str. 19 (Unit 7-2)
    podívejte se na otázku Has it got …? (Má..?) a na odpovědi s palcem nahoru – Yes, it has. (Ano, má.), s palcem dolů – No, it hasn´t. (Ne, nemá.), udělejte cvičení dole na str. 19Odpovídejte buď Yes, it has. nebo No, it hasn´t.
  • Doplňková učebnice s liškou 20 – Unit 8-1 – napište si následující slovíčka k obrázkům oblečení:

a hat = klobouk, čepice

a shirt = košile

a T- shirt = tričko

a jacket = bunda

jeans = džíny, rifle

a jumper = svetr, svetřík

shoes = boty

a coat = kabát

a skirt = sukně

MY SUPERSTAR (MOJE SUPERSTAR) – nakreslete svoji superstar (zpěváky, sportovce,..) a napište na dlouhý řádek, co má na sobě – např. My superstar is Pink (Moje superstar je Pink.) She is a singer. (Je zpěvačka.) She has got a red shirt (Ona má červenou košili, černou sukni, černou bundu a červené boty), a black skirt, a black jacket and red shoes.

Jak jste si všimli, slovíčka shoes a jeans nemají člen a (jsou v množném čísle končícím na s!). Když chceme napsat, co má osoba na sobě, napíšeme nejprve, jestli se jedná o ženu (she) nebo muže (he), dále píšeme has got (má) , potom člen a, dále barvu a pak teprve oblečení. Např. She (Ona) has got (má) a (člen) red (barva) shirt (oblečení).

• Dále – (stále na str. 20 v lišce) – podívejte se na otázku Have you got…? (Máš..?) a odpovědi – s palcem nahoru – Yes, I have. (Ano, mám.) , s palcem dolů – No, I haven´t. (Ne, nemám.) a udělejte cvičení na str. 20 dole podle následujícího příkladu:

Have you got a white shirt? (bílou košili)  Yes, I have. (Ano, mám.)

a purple jumper = fialový svetřík

• Modrý pracovní sešit (černobílý) – str. 38 – Unit 8 – Superstar clothes – Vybarvěte obrázky ve cvičení 1 na str. 38. Doplňte slova z nabídky ve cv. 2/str. 38 (Nápověda: Otázka vždy zní: Have you got..? a odpovědi: Yes, I have./No, I haven´t. Věta Here you are. znamená Tady máte/máš. (při podávání nějaké věci).
  • Přečtěte si v lišce – 21 nahoře – jak píšeme, když věc někomu patří (=přivlastňování)
    a udělejte v modrém pracovním sešitě cv. 3 na str. 39 - Pokud nevíte jména dívek a chlapců (Superstars), podívejte se do barevné učenice na str. 2 a 3, kde jsou obrázky dětí se jmény,
    a napište, kdo má čí oblečení.
  • Modrý pracovní sešit (černobílý) 4 na str. 39 – na obrázku je dívka jménem KAT, která má na sobě oblečení ostatních dívek a chlapců (Superstars), odpovídejte podle zadání pouze: Yes, I have. (v překladu Ano, mám.) nebo No, I haven´t. (v překladu Ne, nemám.)

Pokud budete chtít zpětnou vazbu i z pracovního sešitu a sešitu s liškou, pošlete mi nejlépe opět dokument Word kam napíšete, o jaké cvičení se jedná s příslušnými odpověďmi. Je to snazší pro opravu než kdybyste mi zaslali ofocené cvičení na příslušné straně v pracovním či doplňkovém sešitu.

V případě jakýchkoli dotazů se na mne neváhejte obrátit a zašlete email na adresu Landova@zsbenesova.cz  .

Lucie Landová (učitelka AJ – 3.B, 4.B), (učitelka ČJ – 6.B a 6.C)

INFO

Paní učitelka Landová nabízí možnost výuky on line formou videokonference. Pokud máte zájem, kontaktujte p. uč na výše uvedené adrese. Pošle Vám internetový odkaz a další pokyny.

J. Kolbábková