Úvod > Aktuálně > Workshop v knihovně - komiks

Workshop v knihovně - komiks

Šesťáci strávili dopoledne ve světě komiksu

Školní knihovna pořádala workshop pro žáky 6. ročníku na téma KOMIKS. Tento literární žánr je dětem blízký, všichni již nějaký komiks četli. Přesto byli mnozí překvapeni, když zjistili, že prvními autory komiksu byli již pravěcí lidé nebo že křížové cesty v kostelích jsou také komiksovým příběhem.

Žáci pracovali ve skupinách. Nejprve si vyzkoušeli vyhledávat tituly v knihovně podle klíčových slov na kartičkách. Rozlišili, které tituly jsou komiksové. Poté se seznámili se stručnou historií komiksu a se základními pojmy.

V další části již mohli projevit svoji kreativitu při tvorbě vlastního komiksu. Na několika stanovištích si mohli vybrat, jakým způsobem budou pracovat. Někteří „otextovávali“ komiksové panely, kde chyběl text v bublinách. Jiní vytvářeli komiks na základě přečteného textu pověsti. Odvážlivci se pustili do vytváření „živého komiksu“, kde hrdinové byli oni sami. Další zase dali přednost tvorbě komiksu v počítačové aplikaci.

Podle zpětné vazby žáků se šesťákům program líbil a už se těší na další knihovnický workshop.

Jak se jednotlivým skupinám práce dařila, můžete vidět na fotkách.

Foto 1.jpg                      Foto 2.jpg                       Foto 3.jpg
Foto 6.jpg Foto 5.jpg Foto 4.jpg