Setkání rodičů budoucích prvňáčků s vedením školy
OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU-ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СПЕЦІАЛЬНУ РЕЄСТРАЦІЮ
Tři zlaté vlasy Děda Vševěda
Vodácký kurz Vltava 2022
Příměstské tábory
Prázdninový provoz kanceláře školy
Krásné prázdniny!!!

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Informace patka > Patroni školy

Patroni školy

Günther WielandGünther Wieland

Školní rada Günther Wieland se narodil 9. června 1942 ve Wiener Neustadt v Dolním Rakousku. Od roku 1968 bydlí v Hornu, je učitelem výtvarného umění, tělocviku a německého jazyka na Hauptschule Horn. Od roku 1971 činný i jako malíř a grafik. Účastnil se řady výstav v Rakousku i v zahraničí, mimo jiné také v České republice v Malovaném domě v Třebíči v letech 1995 a 2001. S naší školou spolupracuje od roku 1993 a v roce 1994 realizoval první společný mezinárodní kulturní týden tvořivosti žáků ZŠ Benešova a Hauptschule Horn v Domě umění v Hornu

Kevin DowsettKevin Dowsett

Pan Kevin Dowsett se narodil 31. srpna 1952 v anglickém městě Birmingham. Má více než třicetiletou zkušenost s výukou dramatické výchovy a herectví. Je autorem sedmi divadelních her pro mládež, z nichž některé vyšly knižně. V roce 1992 založil společnost Theatretrain. Je to společnost pro mladé lidi se zájmem o divadlo, která má svá centra po celé Anglii. Pravidelně pořádá divadelní dílny jak v Británii, tak i v zahraničí. Je členem mezinárodní společnosti Theatre Exchange a generálním sekretářem společnosti EDERED – celoevropské společnosti pořádající pravidelná divadelní setkání v různých městech Evropy. S naší školou spolupracuje od roku 1989. Mnohokrát navštívil Třebíč a vedl divadelní dílny na naší škole.

Gisela JungGisela Jung

Paní Gisela Jung se narodila 17. září 1947 v Tuttlingenu na jihu Bádenska – Wurttemberska. Po maturitě studovala anglistiku a germanistiku na Univerzitě v Tübingenu. Od roku 1971 vyučuje angličtinu a němčinu na Matern-Feuerbacher-Realschule v Großbottwaru. Je vdaná, má dvě dcery a nyní také dvě vnoučata. Ve volném čase se ráda zabývá hudbou, ráda čte, vaří a poznává cizí země. Na setkání českých a německých učitelů v dubnu 2004 se potkala s paní Irenou Fišerovou. Ihned si porozuměly a doufaly, že obě jejich školy by se mohly stát dobrými partnery pro výměnu žáků. Na podzim stejného roku navštívili pan Dejl, paní Fišerová a paní Janíková großbottwarskou školu. Oba ředitelé, pan Dejl i pan Schwarz, založili školní partnerství a podepsali partnerskou smlouvu. Od roku 2005/2006 se konají pravidelné výměny žáků mezi Základní školou Benešova Třebíč a Matern-Feuerbacher-Realschule.

Bodil HolmBodil Holm

Bodil Holm – je vdaná, její manžel se jmenuje Knud. Mají dvě dospělé děti syna Jonase a dceru Marii Louise.Od roku 1979 je Bodil učitelkou stále na téže škole Rosenvangskolen Aarhus v Dánsku. Neustále se angažovala v žákovských mezinárodních výměnách v Polsku s městem Wroslaw, v Německu s Grossbotwarem, ve Francii s Alsace a pochopitelně i s Třebíčí. Mimo to se Bodil velmi angažuje i v Radě Evropy. Ona a její třída už od roku 1989 do současnosti se účastnila řady mezinárodních akcí například v Holandsku, Španělsku a Francii. Podle názoru Bodil je mír o vzájemném poznávání. Naše děti jsou naše budoucnost, a proto jim musíme umožňovat vzájemné poznávání a zprostředkovávat kontakty.