1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
Volejte řediteli - video konference pro rodiče budoucích prvňáčků s vedením školy

Místo konání:plavecký bazén ZŠ Moravské Budějovice, ZŠ Havlíčkova 993

Ve čtvrtek se uskutečnilo okresní a regionální kolo základních škol v plaveckých závodech. Tohoto klání se zúčastnilo celkem sedm základních škol, přičemž naši žáci poskládali pět šestičlenných družstev různých kategorií. Plavecké výkony mezi sebou porovnávali ve štafetách 6x50 m VZ a polohovém závodě 4x32 m. Nechyběly ani soutěže jednotlivců na 50 m prsa, kraul, znak a motýlek. Nejlépe si vedla Sára Krontorádová (4.B), která v nejmladší kategorii II zaplavala nejrychlejší čas na 50 VZ (0:35,4 s) a obsadila 1. místo. Samuelovi Štveráčkovi (4.C) unikla bronzová medaile o 1,3 s, když doplaval trať v čase 0:38,5 s. Velice krásné výkony předvedli v této kategorii i ostatní plavci naší školy.

V kategorii III zvítězila a porazila všechny soupeřky Barbora Keliárová (7.A) v plaveckém způsobu znak. Stopky rozhodčích zaznamenaly čas 0:44,3 s a bylo jasné, že zlato je v kapse. V polohové štafetě čtyřčlenná skupina dívek obsadila 3. místo, stejně tak při štafetě 6x50 m VZ. Po sečtení všech disciplín si celé družstvo pověsilo na krk také bronzové medaile.

Další kategorií, která nás velmi zajímala, byla kategorie III chlapci. V polohovém závodě si doplavali pro opětovný bronz a ve štafetě dokonce pro stříbro. Fenomenální výkon zaplaval Jakub Auf (7.C), který soutěžil v plaveckém způsobu znak a s časem 0:35,2 jako první dohmátl do cíle. Z celkem pěti družstev této kategorie si chlapci po zásluze odnesli všichni ještě bronzové medaile.

V posledním bloku závodního klání přišla na řadu nejstarší kategorie IV. I přesto, že zde byla veliká konkurence, našla děvčata dostatek sil, aby se alespoň některá probojovala na stupně vítězů. Dvě děvčata ze třídy 8.C získala dvě druhá místa, jsou jimi Denisa Nováčková (VZ) a Zuzana Mainclová (znak). Ostatní dívky závod dokončily taktéž s velmi pěkným výsledkem.

Osmé a deváté třídy tvořily i nejstarší chlapecký tým, který se blýsknul pozitivním a nebojácným přístupem všech závodníků. Za zmínku stojí výkon Tomáše Palase (9.A) ve znaku, který dokončil závod v čase 0:42,7, a obsadil tak druhou příčku. Pro třetí umístění si doplaval Zdenek Dylan Prachař (0:27,8). A jak hoši uspěli celkově? No, nečekaně jim po součtu bylo přiřazeno třetí místo.