Základní škola Benešova

Vedení školy se snaží obsah i prostor školy neustále zlepšovat a hledat nové cesty pro vytvoření příjemného prostředí pro své žáky.

Škola má k dispozici 21 učeben 1. stupně, 8 odborných učeben, 15 učeben 2. stupně, 2 tělocvičny, školní hřiště a pozemek s arboretem, školní jídelnu.

Každý učitel II.stupně má svou odbornou učebnu, ve které má okamžitě k použití množství pomůcek a literatury. Žáci se tedy za učiteli do jejich tříd stěhují.

Na 1.-5. stupni zavádíme prvky Daltonské výuky - výchova k samostatnosti, spolupráci, ohleduplnosti.

ZŠ Benešova aktuálně

Příměstské tábory 2020
Po kladných loňských ohlasech jsme se rozhodli i v letošním školním roce pořádat příměstské tábory. Tábory jsou určeny pro žáky naší školy /1. – 5. třída/, v případě nenaplnění kapacity i pro širší veřejnost.
%08led
Okresní kolo ve florbalu
Hned v prvním týdnu po vánočních prázdninách se ve středu 8. 1. 2020 konalo okresní kolo ve florbalu na ZŠ Horka domky. Naši lišáci vstoupili do turnaje dobře a slavili dvě vítězství za sebou, kdy porazili ZŠ Horka domky 2:0 a ZŠ Jemnici 1:0.
%17pro
Autorské čtení ve školní družině
V úterý 17. prosince naše pozvání do školní družiny přijala spisovatelka Marie Špačková. V divadélku jsme si užili krásnou předvánoční atmosféru. Poslechli jsme si několik příběhů z nové knížky Pohádky z Třebíče a okolí, zazpívali si s kytarou a na závěr proběhla autogramiáda.
%10pro
Pasování žáků prvních tříd na čtenáře
Dne 10. 12. 2019 proběhlo tradiční pasování prvňáčků na čtenáře v Městské knihovně Třebíč, pobočka Modřínová. Kulturní program zajistil pěvecký sbor Hlásek a flétnový sbor Fistulka. Malým čtenářům srdečně gratulujeme.
Adventní vystoupení Hlásku a Fistulky
V adventním období náš pěvecký sbor Hlásek a flétnový sbor Fistulka vystoupil se svým programem na MĚSTSKÉM ÚŘADU,

Kroužky a mimoškolní aktivity

Škola nabízí velkou řadu zájmových kroužků od sportovních, uměleckých až po dramatické. Věříme, že si vaše dítě z naší nabídky kroužků vybere a bude spokojené.