Základní škola Benešova

Vedení školy se snaží obsah i prostor školy neustále zlepšovat a hledat nové cesty pro vytvoření příjemného prostředí pro své žáky.

Škola má k dispozici 21 učeben 1. stupně, 8 odborných učeben, 15 učeben 2. stupně, 2 tělocvičny, školní hřiště a pozemek s arboretem, školní jídelnu.

Každý učitel II.stupně má svou odbornou učebnu, ve které má okamžitě k použití množství pomůcek a literatury. Žáci se tedy za učiteli do jejich tříd stěhují.

Na 1.-5. stupni zavádíme prvky Daltonské výuky - výchova k samostatnosti, spolupráci, ohleduplnosti.

ZŠ Benešova aktuálně

Badatelský kroužek
V úterý 8. října jsme se s žáky v rámci badatelského kroužku věnovali chemickým pokusům. Nejdříve jsme dokázali přítomnost vodíku, který tvoří se vzduchem výbušnou směs ("štěknutí"), poté jsme proměnili vodu ve víno a nakonec jsme vyvolali faraonovy hady z ohně. Experimenty se žákům moc líbily.
Výměnný pobyt
Ve dnech od 17.- 23.9.2019 proběhl na naší škole výměnný pobyt žáků jazykové třídy 9.C. Z Dánska k nám přijelo 17 žáků, kteří byli ubytováni v rodinách. První den jsme strávili ve škole, kde jsme si zahráli komunikativní a sportovní hry, představili naši školu a město Třebíč.
21zář
Věda nás baví
Od příštího týdne (tj. od 30. září 2019) se  na naší škole opět otevírá oblíbený kroužek "Věda nás baví" pod vedením paní učitelky Práškové. Přihlásit se můžete přes webové stránky www.vedanasbavi.cz
Paměťové instituce Budišov
V rámci paměťových institucí se žáci 7. B vydali s panem učitelem Syrovým a paní učitelkou Kaňkovou v pátek 20. září do Budišova na zámek.
Projekt "Den bez aut"
V týdnu od 16. 9. - 20. 9. 2019 v jednotlivých odděleních školní družiny probíhal týdenní projet, který jsme završili v pátek 20. 9. 2019 "dnem bez aut". Povídali jsme si společně o výhodách chození pěšky, o životním prostředí, o tom co můžeme cestou do školy zažít, koho potkat.

Kroužky a mimoškolní aktivity

Škola nabízí velkou řadu zájmových kroužků od sportovních, uměleckých až po dramatické. Věříme, že si vaše dítě z naší nabídky kroužků vybere a bude spokojené.