Setkání rodičů budoucích prvňáčků s vedením školy
OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU-ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СПЕЦІАЛЬНУ РЕЄСТРАЦІЮ
Tři zlaté vlasy Děda Vševěda
Vodácký kurz Vltava 2022
Příměstské tábory
Prázdninový provoz kanceláře školy
Krásné prázdniny!!!

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > ZS Benešova > Stránky tříd > 6.B > Anglický jazyk, 23. - 27. 3., p. uč. Matějková

Anglický jazyk, 23. - 27. 3., p. uč. Matějková

Pozor!!! Když budeš psát do sešitu, vždy nejprve napiš datum a pak i stranu a číslo cvičení, které děláš.

Úterý:

- učebnice str. 37 cv. 2 - The Frisbee song. Písničku si 2 x poslechni (příloha číslo 78) a pak si ji nahlas 2 x přečti. Přepiš ji anglicky do sešitu, přelož do češtiny a také napiš do sešitu.

- pracovní sešit str. 35 - znovu si poslechni písničku a ve cvičení 1 zakroužkuj slova, která jsou v textu jiná, než co slyšíš v nahrávce. Tato slova pak nahraď slovy správnými a zapiš je na příslušné řádky.

Středa:

-učebnice str. 37 - cv. 3 a 4 - Vzpomeň si, jak jsme na poslední společné hodině ve škole slepovali dvě kostky a tvořili věty např.

She likes playing board games in the evening. Pozor na "s" ve 3. osobě čísla jednotného!!! Na stejném principu budeš tvořit věty v pracovním sešitě na str. 35 ve cv. 2. Nejprve napíšeš osobu "She" nebo "He", pak činnost, kterou vidíš na obrázku a opět nezapomeň na "s" ve 3. osobě čísla jednotného!!! a pak přidej patřičný časový údaj.

- kdo máte možnost, tak si z přiložené přílohy "explore-together_3_reinforcement_worksheets.pdf" vytiskněte str. 10, 11 a vypracujte ji

Pátek:

-učebnice str. 38 cv. 1 - nejprve si prohlédni všechny čtyři obrázky a podívej se jaké aktivity děti mají a jaké nemají rády. Pak si poslechni nahrávku číslo 80. Uslyšíš 3 rozhovory. Tvým úkolem je do svého sešitu zapsat číslo obrázku, o kterém se právě mluví. Nahrávku si pusť alespoň třikrát.

- učebnice str. 38 cv. 2 - Přečti si nejprve všechny čtyři texty a přelož si je do češtiny. Pak si pusť nahrávku číslo 81 a do svého sešitu si napiš číslo textu a k němu jméno kluka o kterém konkrétní text je.

- učebnice str 38 cv. 3 - poslechni si třikrát nahrávku číslo 82 a vždy ji zopakuj

- pracovní sešit str. 36 cv. 1 - přečti si text číslo 1 a v obrázku udělej "fajfku" nebo "křížek" podle toho, co ses v textu o dětech dozvěděl