Srdíčkový den
Setkání rodičů budoucích prvňáčků s vedením školy

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > ZS Benešova > Stránky tříd > 4.C > VĚTRNÍK od paní Šrámkové

VĚTRNÍK od paní Šrámkové

AHOJKY DĚTI,MOC VÁS ZDRAVÍM. V TÉTO NELEHKÉ DOBĚ POTŘEBUJEME MÍT NAŠE PLÍCE V DOBRÉ KONDICI, A PROTO VÁM POSÍLÁM NÁMĚT NA DECHOVÉ CVIČENÍ - FOUKÁNÍ  BRČKEM DO VĚTRNÍKU.NADECHNETE SE DO BŘÍŠKA A POMALOUČKU  DLOUZE VYDECHUJETE - FOUKÁTE.

A JEŠTĚ SE PROCVIČÍTE V GEOMETRII.
CO POTŘEBUJEŠ K VÝROBĚ VĚTRNÍKU?
tvrdý papír ,kružítko,pravítko,nůžky, pastelky,špičaté párátko,čajovou svíčku.
POSTUP:
1)Kružítko zapíchneš do tvrdého papíru a z jednoho bodu narýsuješ dvě kružnice o poloměru 7 a 10 centimetrů.
2)Kružnici pravítkem rozdělíš na 16 dílků (8 čar).Každý dílek má 3,8 cm po obvodu kružnice.
3)Každý dílek - paprsek - nastřihneš asi 3 cm po kruhu směrem do středu.
4)Každý dílek ohneš do špičky podle obrázku a vymaluješ větrník pastelkami.
5)Párátkem propíchneš střed kružnic a pak párátko zapíchneš do čajové svíčky.
6)Brčkem foukáš do skladů,větrníček se krásně roztočí a nezapomeň se nadechnout do bříška.
Ať se Ti dílo podaří???? J.Šrámková

větrník1.jpg