Registrace účtu do dm software pro žáky
Návod na registraci a práci s žákovskou knížkou pro rodiče
Informace pro rodiče a žáky
Třídní schůzky 1. - 9. ročník
Informace k aktuální situaci ve škole
Nové opatření k 10. 9. 2020
Nové opatření MZČR od 18. 9. 2020
Ředitelské volno nebude !!!

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > ZS Benešova > Stránky tříd > 4.C > STŘEDA 8. 4. - Poznej se mnou netopýra

STŘEDA 8. 4. - Poznej se mnou netopýra

STŘEDA 8. 4.

TŘÍDA: 3. C

UČIVO

Krátká online výuka v 9h ráno – zkontrolujeme si práci v uč. na str. 87

Dobré ráno, dnes se dozvíme něco zajímavého o netopýrech.

Poprosila jsem Valču, ať si pro vás připraví kvíz o tom, co ji zajímá.

Rozhodla se pro netopýry. Připravila si pro vás 6 otázek a jedno zábavné video. Přidala jsem ještě nějaké svoje otázky. Budete muset vyhledávat v knížkách a na internetu a také trochu počítat a psát.

Poznej se mnou netopýra

1.      Co je netopýr za druh? (Jaký řád?)

2.      Čím se netopýr živí?

3.      Vidí netopýr barevně?

4.      Jak se netopýr orientuje v prostoru?

5.      Jak se jmenuje největší netopýr na světě?

6.      Víte, jak chodí netopýr na záchod?

7.      Mohli se netopýři potkat s dinosaury?

8.      V Třebíči v Modřínové ulici se na paneláku ubytovalo 9 netopýřích maminek. Každé se narodilo 6 mláďátek. Kolik mláďátek se narodilo celkem?

9.      Někteří netopýři na zimu odlétají do teplejších krajů. Minulou zimu letělo hejno z Třebíče – první noc uletělo 257 km. Druhou noc foukal vítr, a tak uletělo 387km. Třetí noc letěli netopýři jen 89 km a byli na místě. Kolik kilometrů museli uletět celkem?

10.  Urči větné členy v této větě (větu opiš a napiš nad slova čísla):

Na stromě visí pět netopýrů.

U rodičů v mailu najdete odpovědi a také odkaz na zábavné video od Valči, ode mě zase odkaz na nahrávku netopýřího zvuku.

Budu moc ráda, když mi výsledky svého kvízu pošlete. Můžete připsat i hodnocení, jak se vám tato práce líbila nebo třeba obrázek netopýra.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Letos se Velikonoce budou slavit jen v malém rodinném kruhu, ale určitě se na ně pěkně připravujete. Někdo dělá výzdobu, někdo peče dobroty, holky určitě nazdobí pár vajíček a kluci upletou krásnou mrskačku. Rády bychom vás poprosily o jednu fotku z toho, co jste na Velikonoce připravili. Na stránkách třídy z nich uděláme malou galerii – určitě to budou krásné věci. Oslavíme tak Velikonoce alespoň trochu společně.

Fotku prosím pošlete emailem a nechte ji při tom zmenšit.

Předem Vám moc děkujeme a přejeme krásné svátky jara.

Dita Vomelová společně s Veronikou Janečkovou a Jarkou Šrámkovou