Pedagogové školy publikují

V loňském roce vycházely v Třebíčském zpravodaji na pokračování medailonky hrdinů letců a parašutistů z třebíčska, kteří působili za druhé světové války. Jejich autory byli pedagogové ZŠ Benešova Třebíč Eva Pokorná a Pavel Mikoláš.

Ve středu 4.5. 2016 v Městské knihovně v Třebíči Eva Pokorná, donedávna učitelka ZŠ Benešova, představila svou novou knížku Šest statečných. Pojednává o šesti třebíčanech, kteří za druhé světové války působili jako letci a letečtí mechanici v RAF a výrazně tak přispěli k osvobození naší vlasti.

Za účasti asi padesátky hostů paní Eva Pokorná zakončila své povídání o vzniku knihy důležitým citátem :

" Národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude mít žádné, až je bude potřebovat. "